LOKALIZATORY KABLI I RUR

< PRODUKTY < LOKALIZATORY KABLI I RUR

Lokalizatory infrastruktury podziemnej (wykrywacze instalacji podziemnych) – w naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę sprzętu.
Oferujemy głównie lokalizatory firm: RADIODETECTION, 3M DYNATEL, LEICA, TOMKAT. Kupno lokalizatorów jest wsparte profesjonalnym serwisem.
Zapraszamy do powracania na naszą stronę – regularnie aktualizujemy listę produktów.

Radiodetection

To największy na świecie producent lokalizatorów instalacji podziemnej. W naszej ofercie posiadamy kilka modeli produktów tej firmy, w tym RD2000 Supercat, rozbudowany lokalizator
do unikania kolizji, RD5000, który dzięki wysokiej częstotliwości i prostej obsłudze uchodzi za najskuteczniejszy lokalizator głęboko zakopanych rur metalowych, RD8000, który doskonale sprawdza się w każdych warunkach, jest przy tym łatwy w obsłudze i atrakcyjny cenowo, RD8100, który dla odmiany jest wysoko zaawansowanym technologicznie sprzętem, przeznaczonym
do specjalistycznych działań, ale nadającym się także do prostszych prac we wszystkich branżach, wreszcie model CAT4+, który jest najnowszym produktem firmy, łączącym w sobie wszystkie zalety jej produktów, z wysoką skutecznością na czele, przy równoczesnym zachowaniu atrakcyjnej, niskiej ceny. Wszystkie produkty firmy Radiodetection to sprzęt najwyższej jakości, będący gwarancją odpowiedniego przeprowadzenie wszelkich usług związanych z lokalizowaniem instalacji podziemnych.

Radiodetection CAT4+

Lokalizator Radiodetection CAT 4 + jest przeznaczony właśnie do wyszukiwania tego rodzaju instalacji i regularne, praktyczne jego wykorzystywanie pozwala na prowadzenie bezpiecznych prac wykopowych.

Lokalizator C.A.T (Cable Avoiding Tool) odbiera naturalne sygnały pochodzące z podziemnych instalacji metalowych, np. 50 Hz z kabli energetycznych pod napięciem oraz fale radiowe przenoszone przez kable telekomunikacyjne oraz rury metalowe. Wykorzystując tzw. pasywne tryby pracy Power i Radio, lokalizator ten jest w stanie, w sprzyjających warunkach wykryć większość metalowych elementów uzbrojenia podziemnego. Wykorzystując aktywny sygnał lokalizacyjny z generatora Genny nadany selektywnie na pojedynczą instalację, lokalizator C.A.T zwiększa swoje możliwości poszukiwawcze obejmując również głębiej położone żeliwne rury wodociągowe, dwu- bądź też cztero-parowe kable telekomunikacyjne, nieobciążone kable oświetlenia ulicznego, a także taśmę bądź też kabel lokalizacyjny położone nad rurami plastikowymi oraz kablami światłowodowymi

KONTAKT

Radiodetection RD2000 Supercat

Lokalizator Radiodetection RD2000 Supercat jest lokalizatorem z rodziny produktów CAT, jest najbardziej uniwersalny, wykorzystuje bardzo szeroki zakres aktywnych częstotliwości. Dla branży telekomunikacyjnej zaprojektowano z kolei Super CATs, który pracuje na częstotliwościach 131 kHz lub 65 kHz.

Lokalizatory, które działają na bardzo wysokich częstotliwościach są zdecydowanie bardziej skuteczne w sytuacji, kiedy zakopane w ziemi kable są odpowiednio zaizolowane – np. skrętki telekomunikacyjne bądź też zaizolowane łączenia rur. Stosowanie SuperCATs wraz z sondą umożliwia zlokalizowanie rur wykonanych z różnego rodzaju materiałów, w tym z gliny, betonu lub tez plastiku. Z kolei do wyszukiwania rur wykonanych z CPS stworzono CATcps

KONTAKT

Radiodetection RD7100

Lokalizator Radiodetection RD7100 – najbardziej zaawansowana grupa sprzętu opierająca się na 40 letnim doświadczeniu Inżynierów z firmy Radiodetection. Lokalizatory z serii RD7100 są znakomitymi następcami lokalizatorów rur i kabli z cenionych grup RD400, RD4000 czy RD8000 z ostatnich lat. Zaprojektowany na najnowszej platformie cyfrowej RD7100 jest optymalnie szybki, dokładny i niezawodny.
Pewny dla wszystkich gałęzi przemysłu na całym świecie.

KONTAKT

Radiodetection RD8100

Lokalizator  Radiodetection RD8100 – najbardziej zaawansowana grupa sprzętu opierająca się na 40 letnim doświadczeniu Inżynierów z firmy Radiodetection. Lokalizatory z serii RD8100 sa znakomitymi następcami lokalizatorów rur i kabli z cenionych grup RD400, RD4000 czy RD8000 z ostatnich lat. Zaprojektowany na najnowszej platformie cyfrowej RD8100 jest optymalnie szybki, dokładny i niezawodny.
Pewny dla wszystkich gałęzi przemysłu na całym świecie.

KONTAKT

Radiodetection RD5000

Lokalizator Radiodetection RD5000 jedna, wysoka częstotliwość i prostota obsługi kwalifikują go do grupy najskuteczniejszych lokalizatorów głęboko zakopanych metalowych rur.

Niewątpliwą zaletą tego sprzętu jest prosta obsługa odbiornika i nadajnika, za pomocą jednego przycisku. Obsługuje jedną wysoką częstotliwość. Zestaw ten stworzony został z myślą o lokalizacji metalowych rur między którymi występują czasami przerwy na łączeniach co często zakłóca propagację sygnału. Oczywiście nie dyskwalifikuje go do typowej lokalizacji uzbrojenia podziemnego.

KONTAKT

3M Dynatel™

Lokalizatory Dynatel™ umożliwiają szybką i precyzyjną lokalizację tras oraz uszkodzeń kabli telekomunikacyjnych i energetycznych, lokalizację rur gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, a także pomiar głębokości zakopania instalacji. Dynatel™ jest wykorzystywany również do lokalizacji elektronicznych znaczników EMS i EMS-iD, służących do oznakowania podziemnej infrastruktury. Urządzenia może współpracować z odbiornikami GPS i ułatwiać tworzenie map cyfrowych. Firma 3M swoim produktami Dynatel postawiła na jakość i dokładność lokalizacji. Produkty Dynatel to w głównie lokalizatory o bardzo szerokim zastosowaniu dla profesjonalistów. Portret przedsiębiorstwa. Innowacyjna i mająca duże doświadczenie w technice pomiarowej firma CST/berger to znana i ceniona marka na całym świecie Marka CST/berger kojarzy się na całym świecie z dużymi kompetencjami w dziedzinie urządzeń do niwelacji. Innowacyjne lasery liniowe i rotacyjne przeznaczone do niwelacji, niwelatory optyczne oraz teodolity, tachimetry i magnetometry są stosowane na budowach oraz przy pomiarach geodezyjnych na wszystkich kontynentach. Bogata oferta akcesoriów, obejmująca statywy, łaty pomiarowe, pryzmaty, a nawet drogomierze, wspomaga geodetów na całym świecie przy pracy.

Dynatel 2273M

Lokalizator Dynatel 2273M to lokalizator  sterowany mikroprocesorowo urządzenie, które wykorzystuje zaawansowaną cyfrową technologię przetwarzania sygnału. Umożliwia szybką i precyzyjną lokalizację tras oraz uszkodzeń kabli energetycznych i telekomunikacyjnych, lokalizację rur gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, a także pomiar głębokości zakopanych instalacji.

Więcej danych technicznych znajdziesz tutaj.

KONTAKT

Dynatel 2573E

Lokalizator Dynatel 2573E to najnowszy produkt z dziedziny precyzyjnej lokalizacji uszkodzeń znanej na całym świecie firmy 3M.
Kombajn do lokalizacji wszystkich instalacji zakopanych pod ziemią, jak również precyzyjny lokalizator uszkodzeń powłoki kabla.

Najnowszy i zarazem najwyższy model lokalizatora firmy 3M. Oferowany zestaw lokalizacyjny posiada bardzo mocny, bo aż 12 W-y generator sygnału, szereg częstotliwości aktywnych pozwalających na pracę w każdym terenie, jak również lokalizację uszkodzeń powłoki kabla.
W wersji 2573E -iD lokalizator posiada funkcję lokalizacji markerów.

Większość danych technicznych znajdziesz tutaj.

KONTAKT

Dynatel 1420

Lokalizator Dynatel 1420 został zaprojektowany z zachowaniem całej funkcjonalności poprzednich modeli Dynatel, z dodatkową możliwością zapisywania i odczytywania informacji użytkownika w Serii iD Markerów Kulistych 3M EMS 1400.

Informacje takie jak: pre-programowany numer identyfikacyjny, dane instalacji, rodzaj aplikacji, data zakopania markera i wiele innych szczegółów, mogą być przy pomocy tych rewolucyjnych urządzeń odczytywane i przechowywane w komputerze w celu lepszego zarządzania posiadaną infrastrukturą telekomunikacyjną. Lokalizatory Markerów 3M  Dynatel  1420 posiadają również możliwość jednoczesnego lokalizowania markerów należących do dwóch różnych instalacji (np. gazowej i telekomunikacyjnej).

Firma 3M dostarcza Państwu zaawansowany technologicznie sprzęt o wysokiej niezawodności, posiadający jedną z najlepszych gwarancji dostępnych w handlu i odpowiedni serwis pogwarancyjny.

KONTAKT

Leica

Od niemal 200 lat Leica Geosystems zmienia świat pomiarów i geodezji, opracowuje kompletne rozwiązania dla profesjonalistów. Leica Geosystems jest znana z opracowywania wartościowych produktów i innowacyjnych rozwiązań. Specjaliści z różnych branż, takich jak przemysł lotniczy i obronny, bezpieczeństwo i ochrona, budownictwo i produkcja, ufają Leica Geosystems podczas realizacji wszystkich prac związanych z pozyskiwaniem danych geoprzestrzennych. Dzięki dokładnym i precyzyjnym instrumentom, zaawansowanemu oprogramowaniu i wysokiej jakości usługom, Leica Geosystems każdego dnia dostarcza wartość specjalistom kształtującym przyszłość naszego świata.

Leica Digicat 550i

Lokalizator infrastruktury podziemnej Leica Digicat 550i, to jednej z najbardziej znanych modeli firmy produkującej sprzęt dla geodezji
na świecie. Leica to profesjonalny lokalizator służący do wykrywania wszelkiego rodzaju elementów uzbrojenia podziemnego.

W bardzo prosty sposób lokalizuje trasę przebiegu kabli metalowych, rurociągów stalowych oraz żeliwnych, a także taśm
sygnalizacyjno-ostrzegawczych lub też specjalnych kabli lokalizacyjnych układanych nad światłowodami bądź też rurami PE i PCV. Dzięki współpracy z generatorem sygnałowym DigiTex 100T, możliwa jest większa skuteczność lokalizacji instalacji głębiej położonych, a także pomiar głębokości wykrytej sieci. Przy użyciu dodatkowego osprzętu (takiego jak sonda sygnałowa DigiMouse lub giętki przewód DigiTrace), możliwa jest również lokalizacja trasy przebiegu rur niemetalowych lub kontrola drożności kanalizacji teletechnicznej czy sieci drenażowej.

KONTAKT

Leica Ultra

Lokalizator infrastruktury podziemnej Leica Ultra to najbardziej zaawansowany lokalizator firmy Leica. Ogromne możliwości samodzielnej konfiguracji zestawu przy zakupie. Dostępny z kilkoma rodzajami generatorów i odbiorników. Przy odpowiednim doborze sprzętu możliwości jego powiększają się o lokalizacje uszkodzeń izolacji kabli i rur oraz lokalizacje markerów/znaczników.

System lokalizacji Leica ULTRA umożliwia szybką i precyzyjną lokalizację różnego typu kabli oraz rurociągów na krótkich i długich odcinkach, szczególnie w obszarach gdzie występuje duży poziom zakłóceń elektromagnetycznych. Jest nie tylko uniwersalny w swoich zastosowaniach
do różnorodnych prac lokalizacyjnych, ale także bardzo wytrzymały mechanicznie i odporny na najtrudniejsze warunki terenowe i pogodowe. Duży wybór osprzętu dodatkowego umożliwia szeroki wybór praktycznego zastosowania sprzętu dla różnego typu użytkowników.

KONTAKT

TomKat

Niezależna brytyjska marka produkująca lokalizatory infrastruktury podziemnej od niemal dwóch dekad. Prostota obsługi urządzeń i doskonała jakość sprawia,
że TOMKAT na stałe dołączył do wyposażenia firm zajmujących się budownictwem ziemnym.

TomKat D

Lokalizator infrastruktury podziemnej TomKat D. To proste lokalizatory o prostej konstrukcji, doskonale sprawdzające się przy unikaniu kolizji
z istniejącą infrastrukturą. Użytkownik ma do wyboru najprostszą i najtańszą wersję bez ekranu jak i model wyposażony w ekran ciekłokrystaliczny, z odczytem głębokości i rejestrem danych informujących o czasie pracy lokalizatora. Firma TLP jest wyłącznym przedstawicielem TOMKAT na Polskę.

KONTAKT

TomKat S

Lokalizator infrastruktury podziemnej TomKat S. To proste lokalizatory o prostej konstrukcji, doskonale sprawdzające się przy unikaniu kolizji
z istniejącą infrastrukturą. Użytkownik ma do wyboru najprostszą i najtańszą wersję bez ekranu jak i model wyposażony w ekran ciekłokrystaliczny, z odczytem głębokości i rejestrem danych informujących o czasie pracy lokalizatora. Firma TLP jest wyłącznym przedstawicielem TOMKAT na Polskę.

KONTAKT

TomKat SD

Lokalizator infrastruktury podziemnej TomKat SD. To proste lokalizatory o prostej konstrukcji, doskonale sprawdzające się przy unikaniu kolizji z istniejącą infrastrukturą. Użytkownik ma do wyboru najprostszą i najtańszą wersję bez ekranu jak i model wyposażony w ekran ciekłokrystaliczny, z odczytem głębokości i rejestrem danych informujących o czasie pracy lokalizatora. Firma TLP jest wyłącznym przedstawicielem TOMKAT na Polskę.

KONTAKT

TomKat SV

Lokalizator infrastruktury podziemnej TomKat SV. To proste lokalizatory o prostej konstrukcji, doskonale sprawdzające się przy unikaniu kolizji z istniejącą infrastrukturą. Użytkownik ma do wyboru najprostszą i najtańszą wersję bez ekranu jak i model wyposażony w ekran ciekłokrystaliczny, z odczytem głębokości i rejestrem danych informujących o czasie pracy lokalizatora. Firma TLP jest wyłącznym przedstawicielem TOMKAT na Polskę.

KONTAKT

TomKat V

Lokalizator infrastruktury podziemnej TomKat V. To proste lokalizatory o prostej konstrukcji, doskonale sprawdzające się przy unikaniu kolizji
z istniejącą infrastrukturą. Użytkownik ma do wyboru najprostszą i najtańszą wersję bez ekranu jak i model wyposażony w ekran ciekłokrystaliczny, z odczytem głębokości i rejestrem danych informujących o czasie pracy lokalizatora. Firma TLP jest wyłącznym przedstawicielem TOMKAT na Polskę.

KONTAKT

SIGEN HL

Generator sygnały SIGEN HL jest najlepszym i szczególnie zalecanym urządzeniem do współpracy z szeroką gamą lokalizatorów TOMKAT.
Przy użyciu sygnałów z generatora, lokalizacja z urządzeniami TOMKAT staje się jeszcze prostsza. Generator działa w dwóch trybach pracy.
Można zastosować metodę indukcyjną, stawiając po prostu generator na trasie kabla bądź rury, bądź szczególnie zalecaną metodę podłączenia bezpośredniego bądź galwaniczną. Stosujemy do tego dedykowane przewody, znajdujące się w każdym zestawie lokalizacyjnym.

Tylko sprzęt skalibrowany w serwisie fabrycznym, daje nam gwarancję poprawnej pracy.

KONTAKT